Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie elity są nieudolne

23 listopada 2022 | Rzecz o polityce | Michał Kolanko

Zrobimy rewolucję przy urnach – mówi Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

Jak ocenia pan kondycję partii rządzącej? Dla części Polaków do momentu pandemii trwał złoty wiek. Jak jest teraz?

Powiedzmy sobie szczerze – dzisiaj to przede wszystkim opozycja bardzo mocno konsoliduje wyborców i środowisko Zjednoczonej Prawicy. Psiocząc codziennie bez ładu i składu na PiS, wpycha ich w rolę wyborców Jarosława Kaczyńskiego. Wyzwiska opozycji odbierają jako skierowane właśnie do nich, a czy ktoś lubi być matołem, burakiem i schylającym się po zasiłek biedakiem? I tak opozycja nieudolnie i beznadziejnie atakując rząd sprawia, że jest on niestety jeszcze silniejszy. A poza tym ta pożal się boże nasza opozycja nie potrafi narzucić własnej wizji. Coraz częściej mówi się, że przed pandemią i wojną było za rządów PiS super. A to żaden „złoty wiek” nie był. Gdyby był, to nie mielibyśmy teraz takiego syfu i kryzysu we wszystkich obszarach. Powiedzmy sobie szczerze: nie byliśmy przygotowani na to, że może nastąpić coś złego. To nie sztuka rządzić, jak jest dobrze, sztuką jest przygotować się w dobrym czasie na gorszy moment.

Ale rząd próbuje przynajmniej kontrować te kryzysy różnymi tarczami itp. I ludzie to widzą. W każdym sklepie jest naklejka informująca o obniżce cen.

Tutaj akurat PiS poniósł największą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12427

Wydanie: 12427

Spis treści
Zamów abonament