Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jarosław Gowin wraca do gry

25 maja 2023 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz

Agrounia i Porozumienie miały iść wspólnie do wyborów. Ugrupowania poróżniły się o byłego wicepremiera, który chce mieć większe wpływy przed wyborami.

Formalnie wciąż jest posłem. Zjawia się w Sejmie na głosowaniach po chorobowej przerwie. Czuje się lepiej. Depresja wywołana covidem minęła. Ale nie pojawia się publicznie. Nie udziela wywiadów. Do parlamentu wchodzi bocznymi drzwiami i wymyka się równie niepostrzeżenie. Unika mediów. Rozpłynął się. Partię Porozumienie przejęła Magdalena Sroka. Oficjalnie Gowin nie bierze udziału w procesach decyzyjnych formacji, ale wspiera Srokę.

Stara się, żeby opinia publiczna o nim zapomniała. Źle na niego działały elektoraty PiS i PO, w rządach których był ministrem. Zarówno o Jarosławie Kaczyńskim mówił źle, gdy był w rządzie PO-PSL, jak i o Donaldzie Tusku, gdy pełnił funkcję wicepremiera i ministra w rządzie PiS. Miał się wycofać,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12579

Wydanie: 12579

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Raporty RZ

Zamów abonament