Regulamin napisany, ale niewdrożony żadnej firmy przed niczym nie ochroni
Odpowiednia konfiguracja systemów bezpieczeństwa informacyjnego oraz cybernetycznego zabezpieczy dane przed potencjalnymi zagrożeniami.
Bezpieczeństwo informacji jest ważne dla wszystkich przedsiębiorców niezależnie od branży, w jakiej prowadzą swój biznes. Czy to w realnym świecie, czy w wirtualnym dla każdego priorytetem powinna być ochrona ważnych i wrażliwych dla siebie danych. Choć technologia rozwija się w niepohamowanym tempie, to warto zauważyć, że na rynku wciąż znajduje się wiele przedsiębiorstw, u których poziom wiedzy z zakresu bezpieczeństwa jest znikomy. Warto zatem zadbać o starannie przygotowane środki ostrożności, aby uchronić się przed utratą cennych danych. Pierwszym z kroków dotyczących kształtowania świadomości w zakresie bezpieczeństwa jest rozróżnienie bezpieczeństwa cybernetycznego i bezpieczeństwa informacji.
Tytułem wstępu wyjaśnijmy: bezpieczeństwem cybernetycznym nazywamy wszelkie działania ukierunkowane na zabezpieczenia sieci internetowej, aplikacji, danych przed ich nieuprawnionym wykorzystaniem i uszkodzeniem. Aby uchronić się przed powyższymi atakami, należy przestrzegać odpowiednich zasad, np. wprowadzić środki kontroli bezpieczeństwa cybernetycznego, w tym dostęp do sieci i wi-fi, odpowiednio konfigurować sprzęt, oprogramowania oraz zapory sieciowe. Wszystkie te zasady bezpieczeństwa powinny wynikać z obowiązujących w firmie procedur bezpieczeństwa.
Natomiast bezpieczeństwem informacji (InfoSec) nazywamy zestaw narzędzi i procedur zabezpieczeń, które szeroko chronią poufne...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta