Można skorygować kilka dokumentów z danego okresu
Kwoty stosowane na zbiorczej fakturze korygującej przelicza się na złote według kursu średniego danej waluty obcej ogłoszonego przez NBP albo EBC na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień wystawienia tego dokumentu.
Zgodnie z art. 31b ust. 2 ustawy o VAT w przypadku gdy podatnik wystawił fakturę korygującą, o której mowa w art. 106j ust. 3 ustawy o VAT (czyli zbiorczą fakturę korygującą), a kwoty stosowane do określenia podstawy opodatkowania są wyrażone na tej fakturze korygującej w walucie obcej, przeliczenia na złote podatnik może dokonać według:
1)
7
kursu średniego danej waluty obcej ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień wystawienia tej faktury korygującej albo
2)
7
ostatniego kursu wymiany opublikowanego przez Europejski Bank Centralny na ostatni dzień poprzedzający dzień wystawienia tej faktury korygującej, przy czym w takim przypadku waluty inne niż euro przelicza się z zastosowaniem kursu wymiany każdej z nich względem euro.
Na podstawie art. 106j ust. 3 ustawy o VAT w przypadku gdy podatnik udziela opustu lub...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta