Urlop nie przenosi się automatycznie na kolejną umowę
Firma nie musi wypłacać ekwiwalentu za niewykorzystany przez pracownika urlop wypoczynkowy, gdy strony ustalą, że dojdzie do tego w czasie kolejnego zatrudnienia, a między umowami nie będzie przerwy.
∑ Wielokrotnie zawieramy z pracownikami kilka umów o pracę (na okres próbny, na czas określony). Można powiedzieć, że standardowo występuje ciąg umów, przy czym najczęściej są to umowy zawierane bezpośrednio po sobie (od kolejnego dnia). W każdym też przypadku w takich sytuacjach nie rozliczamy urlopu ekwiwalentem. Jeżeli nie został wykorzystany, to jest udzielany podczas kolejnej umowy. Do tej pory nie mieliśmy w tym zakresie żadnych dokumentów, ale mam wątpliwości, czy jest to prawidłowe? – pyta czytelnik.
Przeniesienie urlopu na kolejną umowę wymaga porozumienia z pracownikiem. Dla ważności takiego porozumienia nie jest wymagane...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta