Bez dużych inwestycji nie poprawimy jakości powietrza
Choć globalne wsparcie finansowe w zakresie walki z zanieczyszczeniem powietrza sięga miliardów dolarów, to wciąż za mało.
Co roku w wyniku narażenia na zanieczyszczone powietrze umiera przedwcześnie 7 milionów osób. Najbardziej narażeni na ich skutki są mieszkańcy biedniejszych krajów, które silniej odczuwają konsekwencje pogłębiającego się kryzysu klimatycznego. Wynika to m.in. z coraz częstszych i bardziej niszczycielskich pożarów lasów i pól, generujących dym, który przemieszcza się tysiące kilometrów, stwarzając poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, w tym wzrost śmiertelności oraz pogorszenie chorób serca i płuc.
Według opublikowanego niedawno badania autorstwa naukowców z Uniwersytetu w Chicago fatalna jakość powietrza wpływa na skrócenie długości życia mieszkańców kilkunastu krajów Azji Południowo-Wschodniej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta