Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uzdrowienie przez likwidację

29 listopada 2023 | Prawo co dnia | Paweł Rochowicz

Jednym z pomysłów na zmiany w mediach publicznych jest wszczęcie procedur wykreślenia spółek PR, TVP i PAP.

Dyskusja, jak dokonać radykalnych zmian w mediach publicznych, znów przybrała na sile, gdy były minister kultury Piotr Gliński uzyskał zgodę Rady Mediów Narodowych na taką zmianę statutów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i PAP, by „zabetonować” obecne zarządy tych spółek medialnych. Zmiana miałaby zmierzać do tego, aby w razie otwarcia likwidacji spółek likwidatorami byli członkowie ich zarządów oraz szefowie komórek odpowiedzialnych za obsługę prawną.

Bez przerwy w nadawaniu

Na czym mogłaby polegać sama likwidacja i jaki miałaby cel? Najkrócej mówiąc, byłaby to procedura zmierzająca do zmiany zarządów spółek TVP, PR oraz PAP i powierzenia ich ról likwidatorom. Likwidacja nie musiałaby oznaczać dążenia do całkowitego „zlikwidowania” tych mediów w potocznym tego słowa znaczeniu. Byłoby to raczej poddanie tych spółek specjalnemu reżimowi prawnemu i zmianom organizacyjnym (np. poprzez usunięcie pracowników wykoujących zadania polityczne). Nie musiałoby oznaczać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12736

Wydanie: 12736

Spis treści

Reklama

Zamów abonament