Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Im trudniej, tym lepiej. Sprawniejsi pokonają trudności

12 grudnia 2023 | Ekonomia i rynek | Urszula Zielińska
Grupa LPP, którą kieruje Marek Piechocki (nie zgadza się na publikację wizerunku), zaczynała od marki Reserved. Dziś jej rozwój koncentruje się na budowie sieci sklepów Sinsay
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita
Grupa LPP, którą kieruje Marek Piechocki (nie zgadza się na publikację wizerunku), zaczynała od marki Reserved. Dziś jej rozwój koncentruje się na budowie sieci sklepów Sinsay

Nie był to łatwy rok – mówi „Rzeczpospolitej” Marek Piechocki, prezes i główny akcjonariusz polskiej grupy sieci sklepów odzieżowych. W przyszłym chce przyspieszyć jej rozwój. Zaleca rozważne podejście do cyfryzacji.

Chińczycy powiedzieliby, że mamy za sobą cztery ciekawe lata. Pandemia, wojna o Ukrainę, wzrosty cen energii i skokowa inflacja. Pan narzeka?

Zostałem tak wychowany, żeby nie narzekać. Nawet mój ojciec, który ma 88 lat i kłopoty ze zdrowiem, nie narzeka. Wychodzę z założenia, że lepiej skupić się na rzeczach, na które mamy wpływ i próbować je zmieniać.

To miało być prowokacyjne pytanie, bo przecież kapitalizacja giełdowa LPP – firmy, którą pan współtworzył, podwoiła się od 2019 roku. Firma wypłaciła w tym czasie ponad 2,2 mld zł dywidendy i nadal warta jest na giełdzie prawie 28 mld zł.

Nawet ja takich danych nie mam. Naprawdę kapitalizacja się podwoiła?

Jeśli nie liczyć wahnięć, które miały miejsce, to tak. Z właścicielskiego punktu widzenia był to chyba dobry czas.

Gdybym był osobą narzekającą, to na pewno mógłbym psioczyć i biadolić.

A jednak. Nad czym?

Powiedziałbym, że przez te trzy–cztery lata od covidu licząc, byliśmy nieco wybici z rytmu. Zajmowaliśmy się rzeczami, które nie pozwalały nam się rozwijać tak, jak byśmy chcieli.

Mamy zimę, wzrost zachorowań, ale covid stracił zęby. O śmiercionośnych skutkach wirusa już nie słychać. Pandemię przywołuje głównie sektor technologiczny, który w jej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12747

Wydanie: 12747

Spis treści

Zamów abonament