Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Państwowe radio i telewizja na wokandzie Trybunału

17 stycznia 2024 | Prawo co dnia | Paweł Rochowicz

Cokolwiek orzeknie TK w sprawie zmian w mediach publicznych, wyrok będzie obciążony wadami.

Trybunał Konstytucyjny do czwartku, 18 stycznia, odłożył rozpatrywanie wniosku w sprawie procedur likwidacji i odwoływania zarządów w spółkach mediów publicznych. Wniosek złożyli posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Podczas wtorkowej rozprawy uzupełnili go, co było powodem odroczenia rozprawy.

TK nie interpretuje

We wniosku chodzi – najkrócej mówiąc – o to, czy postępowanie obecnego ministra kultury i dziedzictwa narodowego w sprawie spółek mediów publicznych ma podstawę prawną umocowaną w konstytucji. Przypomnijmy, że minister Bartłomiej Sienkiewicz, działając jako reprezentant Skarbu Państwa, najpierw odwołał władze Polskiego Radia, TVP i PAP, a następnie wszczął procedury likwidacyjne tych spółek. Jako podstawę prawną swoich działań podawał odpowiednie przepisy kodeksu spółek handlowych.

Posłowie PiS chcą weryfikacji, czy jest zgodny z konstytucją przepis art. 26 ust. 4 ustawy o radiofonii i telewizji, który odsyła do stosowania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12774

Wydanie: 12774

Spis treści
Zamów abonament