Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pensje za opracowanie ofert bez korzyści

22 lutego 2024 | Prawo co dnia | Aleksandra Tarka

Ulgą na ekspansję objęte są tylko te wydatki pracownicze, które dotyczą zakupu biletów lotniczych oraz zakwaterowania i wyżywienia.

Zmiany podatkowe wprowadzone przez poprzedni rząd Polskim Ładem wywołały spory zamęt i przyprawiły o ból głowy niejedną księgową. Niemniej w pakiecie były też rozwiązania, które miały ulżyć przedsiębiorcom i wynieść polską gospodarkę na wyższy poziom. Wśród tych kilku nowych preferencji znalazła się m.in. ulga na ekspansję, zwana też prowzrostową. Okazuje się jednak, że te korzystne zmiany także budzą wątpliwości, a spory fiskusa z przedsiębiorcami już zaczęły trafiać na wokandy sądów. Potwierdza to jeden z najnowszych wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku. I niestety, nie jest on korzystny dla podatników.

Jaki koszt daje premię

Sprawa dotyczyła spółki zajmującej się produkcją tzw. pozostałych maszyn specjalnego przeznaczenia. We wniosku o interpretację wyjaśniła, że w 2023 r. spodziewa się wzrostu sprzedaży określonych produktów względem 2021 r....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12805

Wydanie: 12805

Spis treści
Zamów abonament