Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Unijne oblicze Krakowa

25 marca 2024 | Życie Regionów | rp.pl
Krakowski Szybki Tramwaj na Górkę Narodową
autor zdjęcia: archiwum UMK
źródło: Rzeczpospolita
Krakowski Szybki Tramwaj na Górkę Narodową

Co mają ze sobą wspólnego Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Krakowie, kładka o. Bernatka i muzeum Rynek Podziemny? Wspólnym mianownikiem tych przedsięwzięć jest źródło ich finansowania, czyli Unia Europejska.

1 maja 2024 r. minie 20 lat od chwili, gdy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej i zaczęła czerpać z tego członkostwa realne korzyści. Kraków od samego początku aktywnie aplikował o środki unijne, dzięki czemu dwie ostatnie dekady to okres dynamicznego rozwoju i różnorakich wielkich zmian, które nie tylko uczyniły ze stolicy Małopolski światową metropolię, ale także wpłynęły na komfort życia jej mieszkańców. Bo choć na co dzień sobie tego nie uświadamiamy, to każdy z nas bezpośrednio lub pośrednio stał się unijnym beneficjentem.

20 lat w Unii to dla Krakowa realizacja ponad 420 projektów, których wsparcie z Funduszy Europejskich wyniosło ponad 5 mld zł. Dzięki tym środkom miasto...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12832

Wydanie: 12832

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament