Zdrowie w centrum transformacji
Zagrożenia związane z zanieczyszczeniem środowiska i zmianami klimatu oraz ich negatywnym wpływem na nasze zdrowie znalazły się w centrum uwagi podczas ekspercko-systemowej debaty „Klimat dla zdrowia”.
Zanieczyszczenie powietrza rocznie kosztuje globalną gospodarkę 5 bln dol. w kosztach opieki społecznej. Co roku ok. 7 mln ludzi na świecie umiera przedwcześnie z powodu zanieczyszczenia powietrza, w przypadku Polski jest to 47 tys. osób. Nasz kraj ma też najbardziej zanieczyszczone powietrze w całej Unii.
O wyzwaniach dla zdrowia wynikających z zanieczyszczenia środowiska i zmian klimatu rozmawiano podczas debaty „Klimat dla zdrowia”, która odbyła się w siedzibie PAN w Warszawie. Współorganizatorami wydarzenia były think tank Medyczna Racja Stanu (MRS) i „Rzeczpospolita”.
Platforma dialogu
Celem spotkania było stworzenie platformy dialogu reprezentantów środowiska medycznego, naukowców, strony społecznej, biznesu i podmiotów skupionych wokół tematyki OZE z decydentami. Aktualny kontekst zdrowotny i prawno-systemowy stał się przyczynkiem do dyskusji o najpilniejszych wyzwaniach związanych z niwelowaniem negatywnego wpływu skażenia środowiska na zdrowie Polaków, skuteczniejszym wspieraniu rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE), w tym wielkoskalowych farm fotowoltaicznych, nowoczesnego i efektywnego ciepłownictwa, czystego transportu, energetyki wiatrowej i energetyki rozproszonej, nowoczesnych technologii, zdrowej żywności, a także szerokiej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta