Rynek mocy to za mało. Węgiel potrzebuje wsparcia?
Częste ograniczanie pracy elektrowni węglowych za sprawą rosnącej produkcji OZE pozbawia ten segment przychodów, które pozwalały dotąd na utrzymanie tych elektrowni w gotowości.
Maj w branży energetycznej stał pod znakiem dyskusji na temat tempa wydzielania elektrowni węglowych ze spółek energetycznych. Coraz wyraźniej rysują się różne wizje tego wydzielenia.
Śpieszno z rozwodem
Do jak najszybszego wydzielenia aktywów węglowych nawołują PGE oraz Tauron. Prezes PGE Dariusz Marzec powiedział na ostatniej konferencji po wynikach kwartalnych, że spółka wybrała już doradcę w tym procesie, którym została firma PwC. – Prace nad transakcją chcemy sfinalizować do końca tego roku, aby fizyczne wydzielenie aktywów nastąpiło w przyszłym roku – zapowiedział Marzec. Enea i Tauron obecnie nie zdradzają, czy wybrały już swoich doradców i czy w ogóle planują to zrobić. Prace toczą się też w obrębie powołanego przez Ministerstwo Aktywów Państwowych zespołu ds. wydzielenia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta