Pomoc NATO dla Ukrainy
Ministrowie obrony NATO mają zdecydować o przejęciu koordynacji szkoleń żołnierzy i dostaw broni dla Ukrainy. Dla Budapesztu jest wyjątek.
W ciągu najbliższego miesiąca, jeszcze przed jubileuszowym szczytem NATO zaplanowanym na 16 lipca w Waszyngtonie, zostanie wybrany nowy sekretarz generalny NATO. Jest prawie pewne, że zostanie nim odchodzący premier Holandii Mark Rutte. Zmiana warty jest zapowiedziana na październik i wtedy ze stanowiskiem po dziesięciu latach pożegna się Jens Stoltenberg. Norweg chce przed swoim odejściem zrobić jak najwięcej dla Ukrainy i właśnie realizuje swój flagowy projekt - zakotwiczenie w NATO pomocy dla Ukrainy.
W Brukseli od czwartku obradują ministrowie obrony NATO, którzy mają przyjąć plan Norwega polegający na przejęciu zarówno szkoleń żołnierzy ukraińskich, jak i koordynacji dostaw sprzętu wojskowego. – Oczekuję, że...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta