Imprezy integracyjne – jakie skutki w CIT klasycznym i w estońskim CIT
Kwalifikacja wydatków poniesionych na spotkania integracyjne nie sprawia problemów, gdy ich uczestnikami są pracownicy. Sprawa się komplikuje, gdy wśród zaproszonych są współpracownicy i zleceniobiorcy, a w szczególności wspólnicy i kadra zarządzająca.
Imprezy integracyjne dla pracowników i współpracowników spółek stały się nieodłącznym elementem życia niemal każdej organizacji. Oprócz imprez świątecznych, w sezonie wiosenno-letnim można spotkać się z różnego rodzaju imprezami i wyjazdami, które organizują spółki dla swoich wewnętrznych społeczności. Lepsza integracja zespołu, poznawanie się ludzi z organizacji oraz kadry menedżerskiej stało się nieodłącznym elementem każdego kalendarza eventów. Nikt przecież nie neguje pozytywnych skutków takich imprez takich jak wizerunek dobrego pracodawcy oraz elementy motywacyjne wpływające na lepszą wydajność pracy pracowników i świadczenia usług przez pracowników. Organizacja takich imprez ma jednak swoje skutki na gruncie podatków dochodowych. Szczególnie różnice można zauważyć w przypadku spółek opodatkowujących swoje dochody na zasadach klasycznych oraz ryczałtem od dochodów spółek (CIT estoński).
Koszty organizacji eventu
W klasycznym modelu funkcjonowania spółki zatrudniani są głównie pracownicy. Organizacja imprez integracyjnych ma na celu zintegrowanie pracowników, a w konsekwencji zwiększenie ich motywacji do lepszego wykonywania pracy lub świadczenia usług.
Jak spółka powinna rozpoznawać koszty uzyskania przychodów na gruncie CIT...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta