Niemcy otwierają się na czterodniowy tydzień pracy
Skrócony czas pracy najczęściej oferują małe firmy, ale i tak większość pracodawców z rezerwą podchodzi do tego pomysłu. Podobnie jak w Polsce.
Większa lojalność i motywacja pracowników, a także mniejsza absencja – takie korzyści z czterodniowego tygodnia pracy najczęściej wskazują menedżerowie HR w Niemczech, którzy uczestniczyli w sondażu agencji zatrudnienia Randstad, przeprowadzonym dla niemieckiego ifo Institute.
Krótsza praca nawet za niższą płacę
Według wyników sondażu już teraz 11 proc. firm nad Odrą oferuje czterodniowy tydzień pracy, przy czym tę średnią podbijają małe firmy (do 50 pracowników). Wśród nich 14 proc. może się pochwalić krótszym tygodniem pracy, który jest zdecydowanie, bo o połowę mniej popularny w dużych firmach (7 proc.). Nie widać też perspektyw szybkiego wzrostu popularności czterodniowego tygodnia pracy, choć nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta