Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy trend: wakacyjne oderwanie od pracy zamiast workation

08 lipca 2024 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Modne w pandemii wyjazdy połączone z pracą wychodzą z mody. W te wakacje częściej stawiamy na wypoczynek.

Ten pełny wypoczynek w oderwaniu od pracy nie zawsze jest jednak możliwy, jak pokazuje czerwcowy sondaż firmy doradztwa personalnego HRK, który „Rzeczpospolita” opisuje jako pierwsza. Według niego prawie co trzeci z dorosłych Polaków (30 proc.) zamierza w czasie tegorocznego letniego urlopu pozostać w kontakcie z pracodawcą. Co prawda często będą to kontakty sporadyczne, ale ponad połowa osób z tej grupy przewiduje je kilka razy w tygodniu albo nawet codziennie.

Urlop „pod telefonem”

Problemy z oderwaniem się od pracy (co teraz dodatkowo utrudniają nowe technologie) potwierdza też niedawne badanie portalu rekrutacyjnego No Fluff Jobs. Zdecydowana większość jego uczestników przyznała, że w czasie urlopu zdarza jej się wykonywać obowiązki związane z pracą. Najwięcej osób (72 proc.) odbierało na wakacjach służbowe telefony, dwie trzecie sprawdzało służbowe e-maile, a ponad sześciu na dziesięciu respondentów musiało na urlopie pracować.

Sporo, bo aż dwie trzecie, Polek i Polaków objętych badaniem No Fluf Jobs nie wykorzystało zresztą nawet całego urlopu za ubiegły rok. Tylko 34 proc. pracowników, którym przysługiwał on w 2023 r., rozpoczęło ten rok bez żadnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12918

Wydanie: 12918

Spis treści

Reklama

Zamów abonament