Programy lojalnościowe w odwrocie
Bonusy dla inwestorów z warszawskiej giełdy to rzadki widok. Dziś oferuje je tylko sześć firm. Nowych trudno oczekiwać.
W tym roku doszło do wielu zmian w zarządach giełdowych spółek, zwłaszcza kontrolowanych przez Skarb Państwa. Jeśli faktycznie w najbliższych miesiącach mają się poprawić relacje spółek z otoczeniem, to jednak nie nastąpi to poprzez programy lojalnościowe. Tak przynajmniej wynika z kolejnej naszej ankiety, tym razem przeprowadzonej głównie wśród spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa. Wysłaliśmy ją do 15 tego typu podmiotów, z czego w dwóch programy lojalnościowe dla akcjonariuszy już funkcjonowały od kilku lat. Z pośród 13 pozostałych żadna z przekonaniem nie stwierdziła, że podejmuje działania mogące szybko przynieść wymierny efekt.
Stare deklaracje
„Naszym zdaniem wprowadzenie takiego programu jest wskazane, szczególnie przy współpracy z akcjonariuszami – uważamy, że może to być odpowiednie narzędzie do wzmocnienia relacji z naszymi udziałowcami” – twierdzi biuro prasowe Pekao. Dodaje jednak, że obecnie trudno jest określić konkretne rozwiązania, które bank mógłby zaproponować. Podobne deklaracje jak obecnie, bank składa jednak od kilku lat.
Jeszcze gorzej jest z deklaracjami PGE i PKO BP. Biura prasowe obu koncernów na nasze pytania odpowiedziały tak jak w lutym 2022 r....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta