Ojcowie na urlopie to korzyści dla ich dzieci, rodzin, ale i firm
Dzięki wdrożeniu zapisów unijnej dyrektywy work-life balance polscy ojcowie zyskali indywidualne prawo do urlopów. I cieszą się one rosnącą popularnością wśród mężczyzn, a korzyści odczuwa także biznes i społeczeństwo jako całość.
Celem wdrożonej w 2023 roku dyrektywy work-life balance jest wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy i tym samym poprawa sytuacji kobiet. Czy tak się dzieje? Polska, choć z opóźnieniem, jednak wdrożyła już zapisy dyrektywy. W efekcie ubiegłorocznej nowelizacji kodeksu pracy ojcowie zyskali indywidualne prawo do urlopów rodzicielskich. Dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) potwierdzają, że cieszą się one rosnącą popularnością wśród mężczyzn. Niewątpliwie jest to zmiana, o której warto informować i ją upowszechniać. O realiach wdrożenia dyrektywy i jej skutkach dla rynku pracy dyskutowali uczestnicy debaty „Rzeczpospolitej” pt. „Tata na urlopie – korzyści dla wszystkich”.
– Dyrektywa będąca tematem naszego spotkania zainspirowała nas, jako OLX, do realizacji kampanii reklamowej, ale też informacyjnej oraz edukacyjnej poruszającej ten temat. Warto podkreślić, że nie jest to pierwsza kampania marki OLX, która dotyczy rynku pracy oraz tego, jak ten rynek i obowiązujące na nim przepisy wpływają na codzienne życie Polaków. Zachęceni sukcesem poprzedniej kampanii poświęconej generacji 50+ oraz zainspirowani dyskusją publiczną, którą wywołała, zdecydowaliśmy się poruszyć temat, który dotyczy co najmniej 10 milionów osób w Polsce, bo według spisu powszechnego tyle właśnie mamy w Polsce rodzin. Połowa z tych osób ma dzieci. Równocześnie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta