Kontekst społeczny zrównoważonego rozwoju
Praktyki biznesowe | Raportowanie kwestii z zakresu S
Wśród obszarów składających się na zrównoważone praktyki biznesowe, czyli kwestii środowiskowych (E), społecznych (S) i nadzoru korporacyjnego (G), litera „S” reprezentująca kwestie zrównoważonego rozwoju społecznego wydaje się najmniej namacalna i możliwa do skwantyfikowania i pozostaje w dużej mierze w sferze niematerialnej. Jednak zintegrowane podejście do ESG jednoznacznie pokazuje, że inwestowanie w zrównoważony rozwój społeczny nie jest jedynie wyborem etycznym, lecz poparte jest silnym uzasadnieniem biznesowym. Brak zrównoważonych praktyk biznesowych w zakresie kwestii społecznych negatywnie wpływa na pozostałe elementy zrównoważonego rozwoju, gdyż obszary te są bardzo mocno powiązane, a bez dostosowania się do oczekiwań społecznych trudno uznać działania organizacji za zrównoważone.
Identyfikacja to za mało
Zrównoważony rozwój społeczny obejmuje takie obszary, jak warunki pracy, prawa człowieka w łańcuchu dostaw, zdrowie i bezpieczeństwo oraz DE&I (ang. Diversity, Equity and Inclusion, pl. Różnorodność, Równość i Włączenie). W dzisiejszym globalnym krajobrazie biznesowym nie wystarczy jedynie rozpoznać te obszary. Wymagane jest kompleksowe podejście skoncentrowane na interesariuszach, uwzględniające łańcuch wartości. Organizacje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta