Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Raportowanie śladu węglowego od kolebki po grób

25 lipca 2024 | Raporty RZ | Agnieszka Karszul

ESG | Zakres raportowania

Wychodząc naprzeciw globalnym trendom klimatycznym, światowe gospodarki, a w szczególności Unia Europejska, wprowadziły regulacje prawne zobowiązujące podmioty do raportowania kwestii ESG (E – ang. environmental, S – ang. social responsibility i G – ang. corporate governance), mowa tu w szczególności o dyrektywie CSRD, jak i o standardach ESRS – Europejskie Standardy Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju, których obowiązek stosowania wynika ze wspomnianej dyrektywy. Przedmiotowy raport ma pomóc określić rating organizacji w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez wykazanie jej wpływu na środowisko, społeczeństwo oraz przedstawienie jej wewnętrznych struktur organizacyjnych, co również przekłada się na możliwość porównania organizacji w obrębie swoich branż. Jednym z kluczowych wskaźników raportu w części środowiskowej jest informacja w zakresie emisji gazów cieplarnianych wyrażona poprzez obowiązek raportowania śladu węglowego.

Trzy zakresy dla śladu

Obliczanie śladu węglowego obejmuje trzy zakresy: zakres 1 – emisje bezpośrednie, zakres 2 – emisje pośrednie energetyczne, zakres 3 dzielimy na – emisje wejściowe (upstream activities) i emisje wyjściowe (downstream...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12933

Wydanie: 12933

Spis treści

Logistyka (2) + Komunikaty (2)

Zamów abonament