Jak polskie uczelnie przygotowują liderów zrównoważonego rozwoju
ESG w edukacji | System a rzeczywistość
Wymagania raportowe związane z dyrektywą CSRD nakładają na największe podmioty obowiązek rozumienia i zbierania danych związanych z ESG w całym łańcuchu wartości. Jednocześnie rośnie presja ze strony inwestorów i instytucji finansowych, które oceniają firmy pod kątem zrównoważonego rozwoju i praktyk biznesowych. Wszystkie te czynniki powodują wzrost popytu na edukację w tym zakresie. Polskie uczelnie dostosowują się do nowych trendów, oferując szeroki wybór studiów podyplomowych z zakresu ESG.
Uczelnie dostrzegają zmiany
W ostatnich latach rosnące zainteresowanie tematyką ESG przełożyło się na rynek studiów podyplomowych i usług szkoleniowych w Polsce. Jeszcze niedawno głównym nurtem były studia z zakresu CSR (Corporate Social Responsibility). Jednak zmieniające się wymagania regulacyjne i rosnąca świadomość znaczenia zrównoważonego rozwoju sprawiły, że studia podyplomowe coraz częściej koncentrują się na szeroko rozumianym ESG, zielonej transformacji, raportowaniu oraz zrównoważonych finansach. W Polsce w najbliższym semestrze rusza około 50 kierunków studiów związanych ze zrównoważonym rozwojem, z czego prawie połowa znajduje się na warszawskich uczelniach. Dostępne są również studia I i II stopnia oraz szeroki wachlarz szkoleń i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta