Dla bezpieczeństwa i gospodarki – MSPO 2024
Historyczny i rekordowy, tak w dwóch słowach można podsumować 32. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. 769 wystawców zaprezentowało najnowsze osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa, potwierdzając status MSPO jako jednego z trzech najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie.
Wśród krajów, które miały najliczniejsze reprezentacje firm, znalazły się m.in. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Australia, Niemcy, Kanada, Korea Południowa oraz Dania. To dowód na rosnące znaczenie MSPO na arenie międzynarodowej. Z roku na rok zwiększa się także liczba zawieranych kontraktów, a wartość umów podpisanych podczas tegorocznej edycji wyniosła około 2 mld zł. Targi Kielce stały się miejscem, gdzie decyduje się o kluczowych kwestiach dotyczących rozwoju technologii obronnych, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.
Podpisane umowy i kontrakty – klucz do rozwoju obronności
Jednym z najważniejszych aspektów tegorocznej edycji MSPO były podpisane umowy, które mają znaczenie dla rozwoju polskiego przemysłu obronnego. Agencja Uzbrojenia zawarła umowę z hiszpańską firmą Indra Sistemas na dostawę 15 nowoczesnych systemów, które mają trafić do wojskowych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta