Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jesteśmy w stanie dostarczyć zieloną energię z naszych elektrowni w stałej i gwarantowanej cenie na kilka lat

26 września 2024 | ESG w biznesie | rp.pl

rozmowa | Magdalena Jaskółka, Head of ESG w Sunly, Marek Motyl, CEO Sunly Polska i Country Manager Sunly w Polsce, oraz Łukasz Frydrych, Head of Energy Sales w Sunly Polska, odpowiedzieli na pytania dotyczące przyszłości zielonej energii oraz wyzwań związanych z przejściem na zrównoważone źródła energii.MATERIAŁ PARTNERA

Przedsiębiorstwa coraz częściej przechodzą na

zieloną energię.

Co taka zmiana daje firmie? Czy to jest CSR, czy już konieczność?

Magdalena Jaskółka, Head of ESG, Sunly: Nieco przewrotnie – CSR to już konieczność. Choć właściwie nie tyle CSR, czyli „społeczna odpowiedzialność biznesu”, która była koncepcją stosowaną przez firmy dobrowolnie i bardzo uznaniowo, ile ESG. Te trzy litery oznaczają czynniki, na podstawie których tworzone są oceny pozafinansowe przedsiębiorstw i parametry związane ze środowiskiem i klimatem („E” jak „environment”), wpływem na społeczeństwo („S” jak „social responsibility”) i ładem korporacyjnym („G” jak „governance”).

Zielona energia, zakupiona od dostawcy, który ma wpisaną odpowiedzialność w swój model biznesowy, jest bardzo ważnym krokiem do zrównoważonego rozwoju firmy.

Dziś nie ma jeszcze obowiązku przechodzenia na zieloną energię, ale stopniowo kolejne firmy są obejmowane obowiązkowym raportowaniem ESG. Informacje z tych raportów mogą mieć wpływ na decyzje zakupowe świadomych konsumentów, ale też na decyzje inwestycyjne. Na przykład wiele funduszy emerytalnych w Europie Zachodniej, USA i Kanadzie zwraca szczególną uwagę na czynniki ESG. Jednym z nich jest Kommunal Landspensjonskasse (KLP), największa firma emerytalna w Norwegii, która jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12986

Wydanie: 12986

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament