Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Standardy i ramy ESG – systemem naczyń połączonych

24 października 2024 | Raporty RZ | Sergiej Podus

Raportowanie I Regulacje, obowiązki a praktyka

Kilka miesięcy temu w środowisku związanym ze zrównoważonym rozwojem wrzawę wywołał post, którego autor ostro skrytykował liczbę, złożoność i niekompatybilność wymogów dotyczących raportowania czynników ESG. Czy aby na pewno słusznie?

W tekście wymienione zostały skróty nie tylko standardów i wytycznych raportowania, ale także europejskich dyrektyw, ratingów czy grup doradczych... Część komentarzy pod wpisem podnosiła oczywistą prawdę, że wrzucanie wszystkiego do jednego worka niczemu dobremu nie służy i jedynie gmatwa obraz. Ciekawe wydaje mi się jednak metodyczne prześledzenie standardów, ratingów i ram ESG pod kątem domniemanej rozbieżności. Uważam, że jest dokładnie odwrotnie, niż postulował autor posta: te elementy mają podobną logikę, a ich celem jest stworzenie maksymalnie kompatybilnego systemu ujawnień.

Ujawnienia w kontekście zmiany klimatu

Analizując zalecenia TCFD (ang. Task Force on Climate Related Financial Disclosures), międzynarodowej inicjatywy na rzecz tworzenia systemu ujawniania informacji odnoszących się do klimatu, widzimy następującą strukturę ujawnień.

∑ Governance – zarządzanie organizacją w odniesieniu do ryzyk i szans...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 13010

Wydanie: 13010

Spis treści

Logistyka

Zamów abonament