Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najlepsze w zrównoważonym rozwoju miasta i gminy 2024

18 listopada 2024 | Życie Regionów | rp.pl

Najważniejsze priorytety dla władz lokalnych to równoległy rozwój gospodarki, społeczeństwa i środowiska – deklarują zgodnie laureaci Rankingu Samorządów 2024. Wszystko po to, by mieszkańcom żyło się jak najlepiej.

Przykona (woj. wielkopolskie)

– III miejsce w kategorii: gminy wiejskie

Łukasz Sadłowski

wójt gminy Przykona

Gmina Przykona intensywnie rozwija sektor odnawialnych źródeł energii (OZE), realizując ambitny plan transformacji energetycznej. W ramach Gminnego Parku Energetycznego powstały m.in. Biogazownia Przykona, Farma Wiatrowa oraz Farmy Fotowoltaiczne. Dzięki tym inwestycjom gmina nie tylko produkuje czystą energię, ale też tworzy nowe miejsca pracy, zwiększa wpływy do budżetu oraz buduje proekologiczny wizerunek.

Przykona to także region o dużym potencjale turystycznym. Zbiornik wodny „Przykona”, wyposażony w pomosty, boiska sportowe, ścieżki spacerowe i miejsce do kąpieli, przyciąga coraz więcej turystów.

W ramach priorytetów rozwojowych gmina skupia się na dalszej modernizacji infrastruktury, rozwoju OZE oraz wsparciu lokalnych firm. Działania te mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców oraz zwiększenie konkurencyjności gminy. W obliczu zmian klimatycznych czy depopulacji kontynuujemy wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju, stawiając na innowacje, efektywność energetyczną i ochronę środowiska.

Dąbrowa Górnicza (woj. śląskie)

– I miejsce w kategorii: miasta na prawach powiatu

Marcin Bazylak

Prezydent Dąbrowy Górniczej

Ostatnie lata były dla Dąbrowy Górniczej czasem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 13029

Wydanie: 13029

Spis treści

Reklama

Zamów abonament