HR Business Partner – rozwojowa i dobrze płatna nisza w HR
Widoczny od trzech lat spadkowy trend w ofertach pracy w HR omija specjalizację związaną ze strategicznym wsparciem biznesu.
Podczas gdy rekruterzy i specjaliści ds. kadr i płac (których wypiera automatyzacja) musieli się w ostatnich latach pogodzić z malejącym wyborem ofert pracy, to przybywało ich w niszowej wciąż specjalizacji, jaką jest HR Business Partner. Ostatnie lata przyniosły tam również dwucyfrowy wzrost mediany płac, która w ubiegłym roku zwiększyła się do 13 tys. zł brutto. To o 2 tys. zł więcej niż dwa lata wcześniej – wykazał udostępniony „Rzeczpospolitej” raport Stowarzyszenia Praktyków HR (SP HR), który podsumowuje wyniki ogólnopolskiego badania 645 HR Business Partnerów. Jak wyjaśnia dr Natalia Dernowska-Żaczyk, kierująca zespołem, który zrealizował badanie, HR Business Partner (HR BP) to rola łącząca działania z obszaru zarządzania kapitałem ludzkim z realnym wsparciem strategicznym dla biznesu.
– Chociaż zakres odpowiedzialności może się...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta


![[?]](https://static.presspublica.pl/web/rp/img/cookies/Qmark.png)
