IPO Robyga. Miliardowa oferta akcji dewelopera na finiszu
Do wtorku 23 czerwca, do godz. 16.00, inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje Robyga. Firma kusi skokowym wzrostem sprzedaży mieszkań i dywidendami.
Robyg to deweloper mieszkaniowy aktywny w Warszawie, Trójmieście oraz Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie. IPO obejmuje 9,6 mln akcji nowej emisji, jak i 25 mln z 96,4 mln papierów posiadanych przez jedynego akcjonariusza, firmę TAG Immobilien, specjalizującą się w PRS (instytucjonalny najem mieszkań). TAG przejął Robyga w 2022 r. za ok. 2,5 mld zł.
Cena maksymalna akcji to 36 zł. Minimalny zapis musi opiewać na 20 akcji, dla detalu przewidziano 10 proc. całej oferty, czyli 3,46 mln walorów. Cena sprzedaży zostanie ustalona w oparciu o budowę księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, która kończy się również we wtorek. Publikacja ceny i warunków oferty spodziewana jest w środę. Robyg planuje też wypuścić 2,41 mln akcji dla kluczowego personelu. Cena będzie o 10 proc. mniejsza niż ustalona w IPO, ale nie wyższa niż 33,17 zł Robyg reklamuje się jako spółka wzrostowa i zdywersyfikowana oraz...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta


![[?]](https://static.presspublica.pl/web/rp/img/cookies/Qmark.png)
