Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

OBOWIĄZUJĄ OD 29 STYCZNIA

29 stycznia 1998 | Prawo | ŻS

OBOWIĄZUJĄ OD 29 STYCZNIA

  • Rezerwy państwowe
  • Przeszczepy tkanek i narządów Rezerwy państwowe

    Przechowują przedsiębiorstwa, płaci budżet, kontrolują organa tworzące

    Rezerwy mobilizacyjne mogą być zwolnione w razie m. in. zagrożenia realizacji szczególnie ważnych przedsięwzięć gospodarczych. Decyzje o zwolnieniu do wysokości 30 proc. i na okres nie dłuższy niż sześć miesięcy, a dla sprzętu trwałego użytku dziewięć miesięcy, podejmuje organ, który je tworzy, w uzgodnieniu z odpowiednim ministrem.

    Rezerwy państwowe - mobilizacyjne i gospodarcze - stanowią wyodrębniony majątek Skarbu Państwa. Zasady tworzenia rezerw surowców, materiałów, paliw, maszyn, urządzeń, produktów rolnych, produktów i półproduktów żywnościowych leków i materiałów medycznych oraz artykułów sanitarnych, a także innych wyrobów niezbędnych dla obronności i bezpieczeństwa państwa określiła ustawa z 30 maja 1966 r. Zobowiązała jednocześnie Radę Ministrów do szczegółowego określenia sposobów tworzenia, dysponowania i finansowania tych rezerw, do kontroli i stworzenia systemu informacyjnego o rezerwach gospodarczych. Rada Ministrów wykonała polecenie w rozporządzeniu z 6 stycznia 1998 r. (Dz. U. nr 5, poz 15), które dziś wchodzi w życie.

    Rezerwy mobilizacyjne tworzą

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1295

Spis treści
Zamów abonament