Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

10 marca 1998 | Kraj | GR

W KRAJU

Informacje

Na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady na Majdanku k. Lublina rozpoczęły się "Marsze Żywych". Corocznie wmarcu i kwietniu obozowe muzeum odwiedza kilkanaście tysięcy uczniów szkół średnich z Izraela, aby uczcić pamięć pomordowanych tu przodków. W czasie II wojny światowej na Majdanku hitlerowcy wymordowali prawie ćwierć miliona osób, w większości Żydów. (PAP)

Jeszcze w marcu Sejmowa Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej zajmie się wnioskami AWS o postawienie przed Trybunałem Stanu byłych premiera Włodzimierza Cimoszewicza i ministra finansów Marka Belki, a także byłych ministrów: spraw wewnętrznych Zbigniewa Siemiątkowskiego i sprawiedliwości Leszka Kubickiego. Autorzy wniosków zarzucają: Cimoszewiczowi, że naruszył konstytucję, a także prawo budżetowe; Belce, że nie wykonał ustawowego obowiązku przedłożenia rządowi projektu ustawy budżetowej, mimo iż prace nad nią zostały podjęte już w lipcu 1997 roku. Siemiątkowskiemu i Kubickiemu zarzuca się, że od kwietnia do września 1996 roku, działając wspólnie i w porozumieniu, ujawnili tajemnicę państwową zawartą w aktach śledztwa Prokuratury Warszawskiego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1331

Spis treści
Zamów abonament