Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Granicy ryzyka przekraczać nie wolno

10 marca 1998 | Sport | MR

ROZMOWA

Andrzej Zawada, kierownik polskiejwyprawy na himalajski szczyt Nanga Parbat (8125 m)

Granicy ryzyka przekraczać nie wolno

Po przegranej wyprawie (ze sportowego punktu widzenia) dotarły do mnie głosy, że takie wielkie ekspedycje to niepotrzebne marnowanie pieniędzy.

Andrzej Z awada: Wszystko jest względne. Biorąc pod uwagę wyniki osiągane przez naszych zawodników, np. na zimowej olimpiadzie, należałoby w ogóle wycofać się z dawania pieniędzy na sport, ale czy rzeczywiście można mówić o wyrzuceniu pieniędzy w błoto? Przez cały czas wyprawy w bazie wisiała polska flaga. Byliśmy reprezentantami całego kraju. Nasze zmagania fascynowały nie tylko najbliższych. Wiemy, że za pośrednictwem między innymi Internetu (w którym "Rzeczpospolita" umieszczała także bieżące zdjęcia z wyprawy) śledzili je alpiniści w różnych państwach. Relacjonowała je pakistańska prasa, także angielskojęzyczna. Nawet w samolocie British Airways, w drodze powrotnej, znalazłem artykuł o wyprawie. W Pakistanie uważają, że właśnie Polacy są najlepiej przygotowani na tak trudną wyprawę jak zimowe wejście na Nanga Parbat. To, że dysponowaliśmy telefonem satelitarnym oraz komputerem do przesyłania korespondencji i zdjęć, było dla nas nowym wspaniałym doświadczeniem. Dzięki nim po raz pierwszy mogliśmy mieć w pewnym sensie bezpośrednią widownię....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1331

Spis treści
Zamów abonament