Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

10 marca 1998 | Ekonomia | PR

Z A GRANICň

Informacje

Belgijski minister finansów Philipp Maystadt może być kompromisowym kandydatem na stanowisko prezesa europejskiego banku centralnego, jeśli spór o kandydatury Holendra i Francuza nie znajdzie rozwiązania -- stwierdził biuletyn "La Lettre de l'Expansion". Resort finansów w Paryżu nie chciał skomentować tej informacji przypominając, że jego kandydatem jest Jean-Claude Trichet. Mimo wszystko, gdyby nie doszło do rozwiązania sporu, to Belg byłby korzystny dla Francji, bo mówi po francusku, jest frankofilem, ekspertem spraw gospodarczych i przede wszystkim politykiem. Socjalistyczna eurodeputowana z Niemiec Christa Randzio-Plath z podkomisji ds. walutowych jest zdania, że najlepszym wzorcem dla przyszłego banku europejskiego jest bank centralny USA. Swe propozycje zawarła w raporcie, którego losy rozstrzygną się w kwietniu.

Ponad 350 ekspertów BŚ i Azjatyckiego Banku Rozwoju obraduje w Manili nad sposobami ożywienia gospodarki regionu i likwidacji próby sił Indonezja-MFW.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1331

Spis treści
Zamów abonament