Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Żel i laser zamiast borowania

10 marca 1998 | Gazeta | ZW

Porarozprawić się z próchnicą

Żel i laser zamiast borowania

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku będzie w Polsce dostępny szwedzki żel usuwający próchnicę o nazwie Carisolv. Prof. Katarina Wretlind z Uniwersytetu Lund zapowiedziała podczas pobytu w Polsce, że nasz kraj będzie jednym z pierwszych, do których zostanie on wprowadzony. Środek uznawany jest za przełom w stomatologii. W leczeniu wielu ubytków zębów może zastąpić tradycyjną wiertarkę.

Polacy przodują w Europie pod względem zachorowań na próchnicę. Ocenia się, że choruje z tego powodu ponad 90 proc. społeczeństwa. Testowana od roku nowa metoda leczenia próchnicy może zatem znaleźć w Polsce spore zastosowanie. Według prof. Wretlind, największą zaletą chemicznej metody leczenia próchnicy jest oszczędne usuwanie ubytków zębów. Zabieg likwiduje bowiem jedynie znajdujące się w nim tkanki zmienione chorobowo. Nie niszczy on...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1331

Spis treści
Zamów abonament