Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bilans ujemny

10 marca 1998 | Kraj | MD

Dziś rząd przedstawi raport o stanie gospodarki, społeczeństwaipaństwa

Bilans ujemny

"Bilans otwarcia" -- czyli raport o stanie gospodarki, społeczeństwa i państwa w momencie przejmowania władzy przez koalicję AWS -- UW -- zostanie dziś przedstawiony podczas posiedzenia rządu. "Mimo występowania w ostatnich latach wielu pozytywnych zjawisk, ogólny bilans polityki realizowanej przez kolejne rządy w latach 1993 -- 1997 jest ujemny" -- piszą autorzy dokumentu.

Raport przygotował na podstawie materiałów z poszczególnych resortów zespół ekspertów pod kierownictwem dr. Tomasza Żukowskiego przy współpracy Centrum Informacyjnego Rządu. W ponadczterdziestostronicowym dokumencie podzielonym na 15 rozdziałów znalazło się omówienie sytuacji w Polsce. Według autorów raportu rozwija się gospodarka, niepokojący jest natomiast stan struktur państwowych oraz oświaty, służby zdrowia, systemu zabezpieczenia społecznego, budownictwa mieszkaniowego, wymiaru sprawiedliwości i finansów publicznych. "Niestety, w ciągu ostatnich lat, niesprawne struktury zpeerelowskiej przeszłości nie zostały wystarczająco zmienione, stracono bezcenny czas" -- czytamy we wprowadzeniu podpisanym przez Tomasza Tywonka.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1331

Spis treści
Zamów abonament