Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wojewoda ponagla do prywatyzacji

10 marca 1998 | Ekonomia | GR

Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego Polmo w Brodnicy

Wojewoda ponagla do prywatyzacji

W ojewoda toruński, organ założycielski Zakładów Sprzętu Motoryzacyjnego (ZSM) Polmo w Brodnicy, zaproponował firmie rozważenie możliwości komercjalizacji przedsiębiorstwa -- potwierdził "Rz" Andrzej Sowiński, dyrektor Wydziału Nadzoru Założycielskiego i Skarbu Państwa w Urzędzie W ojewódzkim w Toruniu. W przesłanej ofercie wojewoda zaznaczył, że jeśli firma nie wykaże dostatecznego zainteresowania przekształceniami własnościowymi, sam przejmie inicjatywę prywatyzacyjną. Powyższe stanowisko dotyczy dziesięciu przedsiębiorstw w woj. toruńskim.

W Toruńskiem jest 41 przedsiębiorstw państwowych. Na początku 1990 roku było 158. W bezpośrednim nadzorze wojewody znajduje się 38 przedsiębiorstw, które w ub. roku wypracowały zysk netto na poziomie 13 mln zł. Ich straty wyniosły 440 tys. zł.

- Myślę, że zdecydujemy się na prywatyzację pośrednią, której pierwszym etapem jest powstanie jednoosobowej spółki skarbu państwa -- poinformował "Rz" Ignacy Wiśniewski, dyrektor Zakładów Sprzętu Motoryzacyjnego Polmo w Brodnicy. -To dla nas dobra droga. Większość pracowników zrozumiała, że forma organizacyjna, jaką jest przedsiębiorstwo państwowe, przeżyła się.

Zachować rynek, szukać odbiorców

Według...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1331

Spis treści
Zamów abonament