Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak spowiadać posła

10 marca 1998 | Gazeta | JP

Co wynika z oświadczeń majątkowych parlamentarzystów

Jak spowiadać posła

JERZY PILCZYńSKI

Do końca marca posłowie i senatorowie są zobowiązani złożyć na ręce marszałka oświadczenia o swoim stanie majątkowym 31 grudnia 1997 r. Oświadczenia takie parlamentarzyści składają, jak wiadomo, co roku. Tym razem będą to czynili według opracowywanego właśnie nowego kwestionariusza.

Projekt kwestionariusza, nad poprawieniem którego pracowała jeszcze w poprzedniej kadencji Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich, Kancelaria Sejmu przedstawiła niedawno do zaopiniowania posłom z Komisji Etyki Poselskiej oraz Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich. Wzbudził on sporo kontrowersji i jest jeszcze przedmiotem prac. Na marginesie tej dyskusji pojawiły się wątpliwości dotyczące tego, czemu ma służyć instytucja oświadczeń o stanie majątkowym parlamentarzystów i czy w ogóle może spełnić cele, które się przed nią stawia.

Nowy kwestionariusz obejmuje kilkanaście stron. Dołączono do niego kilka stron objaśnień. Teraz żaden poseł nie powinien więc mieć już najmniejszych wątpliwości, czy należy tam wpisać akcje swojej żony, jeśli pozostaje z nią we wspólnocie majątkowej. Nie uczynił tego, jak wiadomo, swego czasu Aleksander Kwaśniewski pomijając w oświadczeniu akcje "Polisy", należące do jego małżonki.

Posłowie i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1331

Spis treści
Zamów abonament