Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cena za handel heroiną

10 marca 1998 | Prawo | MN

DEPORTACJA

Kasacja nie jestkonieczna

Cena za handel heroiną

Państwo ma obowiązek utrzymywania porządku publicznego i jest uprawnione do usunięcia ze swego terytorium osób skazanych za przestępstwa, zwłaszcza związane z handlem narkotykami.

Aicha Dalia urodziła się w 1959 r. w Algierii, w owym czasie należącej do Francji. Przyjechała nad Sekwanę w 1977 r. , jako osiemnastoletnia dziewczyna, aby połączyć się zrodziną. Jej rodzeństwo posiada francuskie obywatelstwo. Sąd w Nanterre 10 maja 1985 r. skazał ją na rok więzienia za naruszenie przepisów o zwalczaniu narkomanii, nakazując również usunięcie jej z terytorium Francji na zawsze. Sąd Apelacyjny w Wersalu uchylił wyrok sądu pierwszej instancji ze względów formalnych, a następnie wymierzył jej taką samą karę łącznie z nakazem wydalenia. Dalia wniosła kasację, którą później wycofała.

W kwietniu 1986 r. wyszła za mąż za obywatela francuskiego. Rozwód nastąpił w listopadzie 1989 r. Nie mieli dzieci. W sierpniu 1987 r. zaraz po opuszczeniu więzienia polecono jej wyjechać do Algierii. Wróciła do Francji nielegalnie w czerwcu 1989 r. Mieszkała od tego czasu zmatką i innymi członkami rodziny. 6 czerwca 1990 r. urodziła dziecko mające obywatelstwo francuskie. Sprawuje nad nim władzę rodzicielską. Sąd Apelacyjny w Wersalu oddalił jej dwa kolejne wnioski o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1331

Spis treści
Zamów abonament