Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

10 marca 1998 | Świat | MT

DZIEŃ NA Ś WIECIE

Informacje

Szef grupy zadaniowej Komisji Europejskiej ds. poszerzenia UE Nikolaus van der Pas powiedział w Brukseli głównemu polskiemu negocjatorowi Janowi Kułakowskiemu, że tryb i kolejność przeglądu polskiego prawa pod kątem zgodności zustawodawstwem europejskim zostaną ustalone 3 kwietnia. Kułakowski, który spotkał się po raz pierwszy z van der Pasem, określił go jako "człowieka sympatycznego, mądrego i otwartego". Polski negocjator zapowiedział, że Komitet Integracji Europejskiej zatwierdzi 16 marca wytyczne do mandatu negocjacyjnego, które następnego dnia powinny zostać przyjęte przez Radę Ministrów. Mandat ze szczegółami strategii negocjacyjnej ma być gotowy w najbliższych miesiącach. W dniu rozpoczęcia negocjacji, czyli 31 marca, szef dyplomacji Bronisław Geremek oświadczy, iż rząd polski będzie zabiegał o przyjęcie wcałości prawa europejskiego przed przystąpieniem Polski do UE, a także o to, aby wyjątki od tej zasady były stosowane tylko w szczególnych przypadkach. (J. Bie. )

Delegaci Rady Europy, Unii Europejskiej oraz Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie po kilku godzinach rozmów z przedstawicielami rządu słowackiego skrócili planowany na dwa dni pobyt w Bratysławie i odlecieli do Brukseli. Tematem spotkania było poszanowanie praw mniejszości na Słowacji. Niezależne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1331

Spis treści
Zamów abonament