Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Konkurencja o portfel klienta

10 marca 1998 | Ekonomia | TW

USA

Napięcia banki-unie kredytowe

Konkurencja o portfel klienta

Dobiegła końca kolejna runda trwających już od kilkunastu lat wzajemnych skarg i zażaleń wnoszonych przez banki oraz unie kredytowe do sądów lokalnych i przed najwyższe instancje ustawodawcze kraju. Trwa walka o zawartość portfeli i kont klientów. Pod koniec lutego sąd najwyższy USA uznał za nielegalną praktykę tych amerykańskich unii kredytowych, które przyjmują członków zatrudnionych w wielu różnych firmach. Sędziowie orzekli, że "Kongres wyjaśnił już tę sprawę w sposób wystarczająco jasny: członkowie danej federalnej unii kredytowej muszą być zatrudnieni w tym samym zawodzie".

Banki są zadowolone z tej decyzji. Oceniają ją jako oczekiwany od dawna pierwszy zdecydowany krok na drodze do ograniczenia konkurencji ze strony unii kredytowych. Według banków, korzystają one w sposób niesprawiedliwy z idących zbyt daleko przywilejów, sprzyjających pozyskiwaniu coraz to nowych klientów i kuszeniu ich lepszymi warunkami oszczędzania i uzyskiwania kredytów.

"Decyzja sądu najwyższego oznacza, że niepohamowany dotąd rozwój unii kredytowych nareszcie będzie pod kontrolą" -- stwierdził Michael Miller, prezydent First National Bank & Trust w Asheboro wstanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1331

Spis treści
Zamów abonament