Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

10 marca 1998 | Świat | JH

ANALIZA

Informacje

Biały Dom chce zapewnić Rosji warte setki milionów dolarów zamówienia na wprowadzanie sztucznych satelitów na orbity okołoziemskie w zamian za gwarancje, że Moskwa przestanie sprzedawać Iranowi technologie rakietowe i nuklearne. Oferta złożona kanałami dyplomatycznymi zostanie formalnie potwierdzona w Waszyngtonie podczas dzisiejszych (wtorek) rozmów wiceprezydenta Ala Gore'az premierem Wiktorem Czernomyrdinem.

Przy pomocy rosyjskich ekspertów rakietowych i technologii zakupionych w Korei Północnej Iran zbudował rakiety balistyczne Shahab 3 o zasięgu 1300 km, mogące zagrozić Izraelowi i Arabii Saudyjskiej. Prezydent Borys Jelcyn wydał wprawdzie dekret o zaostrzeniu kontroli eksportu technologii rakietowych, jednak Waszyngton chciałby uzyskać poważne gwarancje, że dekret ten będzie przestrzegany.

Z achętą ma być zwolnienie Moskwy ze zobowiązań wynikających z zawartej przed dwoma...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1331

Spis treści
Zamów abonament