Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Liceum techniczne zamiast technikum

10 marca 1998 | Kraj | AP

SZKOŁA

Instytut Badań Edukacyjnych ocenia eksperyment

Liceum techniczne zamiast technikum

Liceum techniczne pojawiło się jako eksperyment w naszym systemie szkolnym w 1993 roku, opracowany przy współpracy ekspertów Banku Światowego. Chodziło o to, by uczniowie oprócz przedmiotów ogólnokształcących, wymaganych na maturze, otrzymali szerokie przygotowanie ogólnozawodowe, ułatwiające absolwentowi mobilność w dalszym kształceniu zawodowym, odbywającym się w szkołach policealnych w krótszych cyklach kształcenia lub też w formach poza szkolnych, wzależności od potrzeb rynku pracy.

Obecnie działa 145 takich liceów, zazwyczaj w zespołach szkół zawodowych. I, jak twierdzi prof. Stefan M. Kwiatkowski, szef Instytutu Badań Edukacyjnych, który sprawuje nadzór merytoryczny nad tym eksperymentem, jest to pierwsza szkoła już przygotowana do tego, by zaistnieć w nowej strukturze systemu szkolnego, przewidzianej w programie reformy edukacyjnej ministra Handkego. Przy czym nauka w liceum technicznym trwa cztery lata, a nowe liceum profilowane będzie uczyć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1331

Spis treści
Zamów abonament