Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cegielski z Siemensem

10 marca 1998 | Ekonomia | KG AO

Nowy producent pojazdów szynowych

Cegielski z Siemensem

Siemens AG i H. Cegielski Poznań SA podpisały 6 marca w Berlinie umowę przedwstępną o wspólnym przedsięwzięciu kapitałowym (joint venture) . Podmiotami tego przedsięwzięcia mają być Siemens i należąca w stu procentach do HCP Fabryka Pojazdów Szynowych. Zgodnie z podpisaną umową, większościowy udział wprzedsięwzięciu mieć będzie Siemens. Nie podano wysokości ewentualnego zaagażowania finansowego niemieckiego koncernu w poznański zakład. Podpisana umowa zwiększa szanse Siemensa w przetargach na dostawę taboru dla PKP i Metra Warszawskiego.

Realizacja tego porozumienia umożliwi nowemu podmiotowi pełen dostęp do wszystkich rozwiązań konstrukcyjnych-technologicznych w zakresie produkcji pojazdów szynowych. Jednocześnie umowa przewiduje włączenie poznańskiej spółki H. Cegielski do sieci...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1331

Spis treści
Zamów abonament