Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prognozy na 1998 rok

10 marca 1998 | Ekonomia | AK

NFI Magna Polonia

Prognozy na 1998 rok

W opinii prezesa firmy zarządzającej i funduszu Jerzego Bujko, NFI Magna Polonia należy do funduszy, które szybko dokonują restrukturyzacji portfela inwestycyjnego. Z 35 spółek wniesionych przez skarb państwa, w których NFI Magna Polonia miał udziały wiodące, do końca marca br. pozostały już tylko 22. Ponieważ równocześnie fundusz kupował nowe firmy, w sumie posiada pakiety wiodące w 26 spółkach.

Liczba udziałów mniejszościowych, jak poinformował podczas poniedziałkowej konferencji wiceprezes firmy zarządzającej i funduszu Witold Radwański, zmniejszyła się do 288, w tym w około 20 spółkach fundusz ma u działy wgranicach 10 proc. Ponadto 19 marca jest kolejna konsolidacja pakietów mniejszościowych, fundusz planuje też dalsze sprzedaże. W efekcie, do połowy roku liczba pakietów mniejszościowych będzie mniejsza niż 200. ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1331

Spis treści
Zamów abonament