Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Narodowe fundusze wzrostu

06 lutego 1999 | Ekonomia | CA KS

SESJA

WIG spadł o 2, 2 proc.

Narodowe fundusze wzrostu

Piątkowa sesja warszawskiej giełdy upłynęła pod znakiem znacznej korekty. Jedynie na akcje narodowych funduszy inwestycyjnych był nadal spory popyt. Spadły ceny 92 akcji, 71 wzrosły, a 39 nie zmieniły się.

Pesymizm na rynku ma zapewne związek z czwartkowym spadkiem na giełdzie nowojorskiej oraz z porannymi zniżkami kursów na giełdach azjatyckich. Maksimum cenowe zanotowano na akcjach Animeksu, a minimum na walorach Skotanu. Ceny akcji 3 spółek wzrosły o ponad 9 proc. , a walory 5 potaniały maksymalnie.

Spółkom, których kursy ostatnio zwyżkowały maksymalnie, piątkowe notowanie przyniosło odwrotną reakcję rynku. Agros stracił 9, 9 proc. po informacji, że Multico wycofało się z planów przejęcia tej spółki. O 10 proc. potaniało także Grajewo.

Na rynku podstawowym obroty spadły o 26, 3 proc. i wyniosły ok. 163 mln zł. Ogłoszono 41 nadwyżek sprzedaży, 2 redukcje sprzedaży (Grajewo i Universal) , 29 nadwyżek kupna i redukcję kupna na papierach Łukbutu.

Zmalały wartości wszystkich indeksów. W przypadku WIG spadek wyniósł 2, 2 proc. do poziomu 14 237, 3 pkt, a WIG 20 zniżkował o 1, 8 proc. do 1310 pkt, natomiast wartość MIDWIG spadła o 1, 9 proc. do 845, 5 pkt. Inwestorzy chętniej kupowali akcje spółek zrynku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1615

Spis treści
Zamów abonament