Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawdopodobny kompromis

06 lutego 1999 | Gazeta | MS FF

PROTEST ROLNIKOW

Dwie kwestie sporne: karać, nie karać i ile płacić za żywiec

Prawdopodobny kompromis

Dokończenie 1

Jacek Janiszewski pytany, czy siądzie z Lepperem do stołu, powiedział: -- Siądę, bo nie mam wyjścia. Będzie jasne, czy ktoś chce rozwiązać problemy rolnictwa, czy tylko siać zamęt wspołeczeństwie. Inny negocjator rządowy, minister pracy Longin Komołowski, powiedział natomiast, że rząd jako warunek rozpoczęcia rozmów stawiał odwołanie blokad, anie wycofanie się znich Andrzeja Leppera.

Drogi wolne, z wyjątkami

Drogi były wpiątek wolne od chłopskich zapór. Chociaż zdarzały się wyjątki. Grupa około 100 rolników niemal dwie godziny utrudniała w piątek w Łasku (Łódzkie) ruch na drodze nr 14 Łódź -- Wrocław. Co jakiś czas rolnicy przechodzili przez jezdnię, czasem na kilka minut zatrzymując się na drodze.

Przez godzinę utrzymywana była w piątek po południu blokada przy wjeździe do Koszalina od strony Szczecina na drodze nr 6. Jan Łączny, szef koszalińskiej "Samoobrony", powiedział, że rolnicy wyszli na drogę "na polecenie W arszawy". Po negocjacjach zpolicją oraz po telefonicznej rozmowie z Andrzejem Lepperem wycofali się na pobliski parking.

Podobnie w Strzegomiu. Na skrzyżowaniu dróg Jelenia Góra -- Wrocław i Wałbrzych -- Legnica...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1615

Spis treści
Zamów abonament