Zagubionym z pomocą
- Zagubionym z pomocą
- Od przedszkola do dorosłości Narkomania, co z tym robić
Zagubionym z pomocą
Co czwarty uczeń szkoły średniej w powiecie dzierżoniowskim próbował narkotyków, a co szósty sięgał po nie więcej niż raz. Jedna czwarta uczniów pali papierosy, a ponad 60 procent zna stan nietrzeźwości z autopsji. Króluje marihuana, ale wzrasta popularność amfetaminy, a ponad 7 procent uczniów pije.
Te wyniki badań, jakie na próbie 1309 uczniów szkół średnich przeprowadzili w powiatach dzierżoniowskim i wałbrzyskim w województwie dolnośląskim psychologowie, są alarmujące. Ale raczej bardzo typowe także dla innych części kraju. Badania w Dzierżoniowie zleciły władze powiatowe. I postanowiły walczyć z problemem.
- Mówimy o narkomanii, a tak naprawdę boimy się ujawnić rozmiar problemu - mówi Waldemar Kurek, kierownik Przychodni Terapii Uzależnień, autor pomysłu stworzenia ośrodka pomocy uzależnionym od narkotyków.
Czują się porzuceni
Pierwszym zadaniem w walce z narkomanią jest zwiększenie wrażliwości społecznej na problemy młodzieży w ogóle. Wałbrzyskie, jak powszechnie wiadomo, ma rekordowe
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta