Danton i św. Franciszek
Danton i św. Franciszek
- Szkic do portretu
- Rozmowa z reżyserem Andrzejem Titkowem
Z Januszem Onyszkiewiczem, 1995 r.
FOT. PIOTR JANOWSKI
Jedna z najbardziej znanych osób w Polsce. Mimo że od kilku lat Jacek Kuroń publicznie prawie się nie pokazuje, stale utrzymuje pozycję w pierwszej trójce polityków obdarzanych największym społecznym zaufaniem. Tak wynika z sondaży wszystkich ośrodków badania opinii publicznej. W poniedziałek o godz. 20.10 telewizyjna Jedynka pokaże film dokumentalny Andrzeja Titkowa "Na podobieństwo Jacka".
Urodził się w 1934 roku we Lwowie. Był dwukrotnie ministrem pracy, w rządach Mazowieckiego i Suchockiej, kandydatem Unii Wolności na prezydenta w 1995 roku, inicjatorem wystąpień zmierzających do "zakopywania historycznych podziałów". W czasach młodości zakładał drużyny walterowców, dwukrotnie wyrzucany był z PZPR. W latach siedemdziesiątych współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników, a później doradca "Solidarności". Spędził ponad 9 lat w PRL-owskich więzieniach.
Jedni bardziej znają go z telewizyjnych "dobranocek" (w okresie ministrowania), inni z polityczno-intymnych autobiografii. Wszyscy na pewno znają jego termos, pechowy rower, z którego spadł
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta