Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tydzień na giełdach w kraju i na świecie

26 listopada 1994 | Ekonomia | ZK

Tydzień na giełdach w kraju i na świecie

Akcje: indyk stopą kopany

Już dawno światowe giełdy nie wypatrywały amerykańskiego Święta Dziękczynienia z takim utęsknieniem. Zdaniem wielu ekspertów, tylko czwartkowa przerwa na Wall Street uchroniła inwestorów przed większymi stratami. Drastyczną obniżkę kursów akcji odnotowały wszystkie ważniejsze rynki. W Tokio konsekwentnego spadku cen japońskich akcji nie przerwało nawet środowe święto. Europejskim giełdom niewiele pomogło czwartkowe odbicie.

Do zapaści doszło za sprawą giełdy nowojorskiej, gdzie już w poniedziałek Dow Jones zjechał o ponad 45 pkt. w dół, a we wtorek w prawdziwym pogromie aż o 92 pkt. W środę tuż przed wyjazdem na Święto Dziękczynienia w Ameryce równie, a może nawet bardziej ważne niż Boże Narodzenie, inwestorzy z dążyli zredukować DJIA o kolejne 3 pkt. Wczorajsza, skrócona sesja zakończyła się ponad 33 pkt. zwyżką, co zapowiada poprawę notowań akcji w świecie w nadchodzącym tygodniu.

Tąpnięcie na Wall Street można przypisać spóźnionej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 333

Spis treści
Zamów abonament