Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podróże bez biletu (papierowego)

26 listopada 1994 | Nauka i Technika | DN

Nowe systemy opłat za samoloty i metro

Podróże bez biletu (papierowego)

Metro, które ma ruszyć w Warszawie na początku 1995 r. , będzie nowym środkiem transportu, ale opłacanie przejazdów z nowością nic nie będzie miało wspólnego. Ludzie będą pracowicie dziurkować bilety w kasownikach tak, jak w tramwajach czy autobusach. Perturbacje z kontraktem na magnetyczny system biletowy dla komunikacji miejskiej sprawiły, że nadal miasto tracić będzie pieniądze z powodu fałszerstw biletów, a pasażerowie cierpieć niewygodę. Sprawa biletów jest aktualna w W arszawie i także na świecie , ale z innych przyczyn.

Do wprowadzenia nowego systemu biletowego przygotowują się linie lotniczne -- amerykańskie i europejskie, a paryskie metro sięgnęło próbnie po najnowsze technologie -- " inteligentne bilety", mikroprocesorowe.

Pożegnanie lotniczej książeczki

Pisaliśmy niedawno, że w USA kilka i to dużych linii lotniczych zaczęło w tym miesiącu na niektórych trasach w ykorzystywać próbnie elektroniczne systemy biletowe zastępujące znane od lat bilety w postaci wielokartkowych książeczek.

Systemy są różne, gdyż albo tworzy się w czasie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 333

Spis treści
Zamów abonament