Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ponad 200 biografii

26 listopada 1994 | Plus Minus | JD

Wszystko o pisarzach współczesnych od C do F

Ponad 200 biografii

Pierwszy tom słownika "Współcześni polscy pisarze i badacze literatury" ukazał się przed wakacjami i szybko urósł do miana wydawniczego wydarzenia. Teraz dostajemy do rąk tom drugi, natomiast na przełom 1994/ 95 Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zapowiadają publikację trzeciego z zakrojonej na siedem tomów edycji, która ukazuje się dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Już dziś można z czystym sumieniem stwierdzić, że przygotowany w Instytucie Badań Literackich PAN pod redakcją Jadwigi Czachowskiej i Alicji Szałagan słownik ten jest najambitniejszym i najpełniejszym opracowaniem biograficznym i bibliograficznym, dokumentującym dorobek polskiej literatury współczesnej. Tym bardziej że wydawany w latach 1963--1966 "Słownik współczesnych pisarzy polskich" pod redakcją Ewy Korzeniewskiej jest już siłą rzeczy przestarzały, natomiast przygotowany w IBL PAN przez zespół Jarosława...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 333

Spis treści
Zamów abonament